Kamerový systém 360° – zobrazení okolí vozu z ptačí perspektivy, parkovací asistent a samočinné parkování vyjde na pouhých 8000 Kč!
Obsah autolékárničky jakožto povinné výbavy, je jasně daný. Co dalšího však v lékárně nakoupit a vzít s sebou na dovolenou, aby vás žádné komplikace neměly šanci zaskočit?
Co musí povinně obsahovat autolékárnička, najdete zde. Pokud máte v pořádku povinnou výbavu, zaměřte se na tu nepovinnou, ale velmi užitečnou. Taková osobní lékárnička je spolu s cestovními doklady a penězi vlastně to nejdůležitější, co může člověk na dovolené potřebovat (jasně, vysokou důležitost vhodně zvolených outfitů a balení kosmetiky chápu moc dobře, jen se snažím sepsat trochu seriózně působící post). :-)
Jedete-li na delší dovolenou s početnou rodinou, je ideální napsat si seznam potřebných léčiv dopředu, abyste na nic důležitého nezapomněly. Zdravotní komplikace si nepřejeme a nemůžeme nikdy předpovídat, a proto je dobré se připravit na ty nejběžnější, jako je úraz, nevolnost, nachlazení, spálení, bodnutí hmyzem nebo alergie. Přihlédnout také musíte k tomu, kam jedete, na jak dlouho jedete a v jakém zdravotním stavu jste vy a vaše rodina. Já to beru tak, že když je člověk pojištěný, na vše vybavený a připravený, nic se nestane.
Nejprve myslete na úrazy, především pokud máte malé děti, tak rozbitá kolena a drobné odřeniny jsou na běžném pořádku. Základem by tedy měl být dostatek náplastí (voděodolných) různých velikostí a tvarů a kvalitní dezinfekce, obinadlo a tekutý obvaz ve spreji, který je na letních dovolených ideální.
Časté bývají na dovolených problémy se zažíváním, takže při ruce mějte vždy prášky na průjem nebo živočišné uhlí, např. Carbofit. Přibalte si také léky na zácpu, s těmi ale opatrně, abyste dovolenou nestrávily více v místnosti označené WC než na pláži. :-D Důležitým pomocníkem je dostatečný pitný režim, protože mnoho zažívacích problému spouští špatná hydratace.
Samozřejmostí by měly být prášky proti bolesti, horečce, nachlazení, kapky do nosu, repelent (nejlépe přírodní), pinzeta, nůžtičky a kleštičky na klíště. Skvělým pomocníkem bude také lahvička s Tea tree olejíčkem. Je vhodný na podráždění, na ošetření ranky po bodnutí hmyzem, na opary, užijete ho i při bolení v krku. Stačí si dát 2-3 kapky do sklenice vody. Hodí se také levandulový olej či pěna s panthenolem na popáleniny. Na dovolených, kde se hodně koupeme, můžeme mít záněty očí, proto nesmíme nezapomenout na kapky do očí při podráždění. Nám ženám přijde vhod intim gel.
V neposlední řadě nezapomínejte na alergie. Ať na ně trpíte, nebo ne. Alergie se může například u dětí poprvé objevit právě na dovolené. Do lékárničky si tedy přibalte vše potřebné. Pokud budete cestovat dlouho autem nebo na lodích, tak si pořiďte zázvorové tablety. Na rozdíl od Kinedrilu vás totiž neuspí. Pro děti se vyrábí i speciální zázvorová lízátka vhodná na cestovní nevolnosti. Výhodou zázvorových léku je, že je mohou užívat i těhotné ženy.