Ani za týden jsem neobjevila žádnou zásadní slabinu, o které bych se mohla rozepsat.
I když se přenosné jednoúčelové navigace dlouho držely, v posledním roce či dvou o ně zájem klesá. Spíše než větším množstvím aut s vestavěnou navigací to bude častějším využíváním navigačních aplikací ve smartphonech. Mám pro vás pár rad a zkušeností s navigací Google maps.
Ačkoli mám již roky v telefonu off-linovou navigační aplikaci od Navigonu, v poslední době stále více využívám navigaci Google. Musím říct, že Google má prostě vše vymakané, je to můj oblíbený vyhledavač na informace i obrázky, když nevím, kde co je, tak hledám v Google mapách a teď ještě jezdím podle Google navigace. :-) Vše je to o zvyku a osobních preferencích, ale Google navigace opravdu umí na cestách pomoci.
Automatické vygooglování cíle
První, co mě po nainstalování Google navigace do telefonu a zkoušení jejích možností nadchlo, je skutečně propracovaný systém vyhledávání cílových bodů. Netřeba zjišťovat, v jaké ulici firma či obchod, do kterého jedete, sídlí. Stačí napsat název firmy a ona už si to sama“vygoogluje“. Nefunguje to samozřejmě 100%, ale minimálně na 90 % určitě, a to je podle mě pecka! Když chcete jet například do Hotelu Holiday Inn v Brně, stačí napsat „Holiday Inn Brno“ a Googlí navigace už ví.
Hlasové navádění přes audiosystém
Ze začátku jsem se trápila tím, že pokyny Google navigace mi v autě nešly do „repráků“. To klasická navigace díky propojení telefonu se systémy auta přes bluetooth uměla. Stačilo však zapátrat v nastavení. Díky zatržení volby „přehrát jako telefonní rozhovor Bluetooth“ už vše funguje naprosto bez chyby. Vyzkoušejte, jak párování funguje u vašeho auta, ale správné nastavení určitě najdete.
Autem, pěšky, MHD, na kole…
Ano, i když cítím, že mi v těle proudí i mužská energie, lehký ženský orientační nesmysl odplavit nedokáže. :-) A tak například i pěší hledání správné adresy ála japonský turista využiji.
Zadarmo
Google navigace je zdarma pro iOS i Android. A můžeme krásně šetřit na další kabelku. :-)
Pozor zácpa
Skvěle funguje reakce a upozornění na problémy na trase a hustý provoz, navigace umí i flexibilně a hlavně v 99 % smysluplně změnit trasu. Určitě nemá cenu kvůli dvoukilometrové zácpě na dálnici najet 20 kilometrů po okreskách druhé a třetí třídy. Pokud to tedy nemáte jako zábavu. :-) Navíc je vše i hezky graficky znázorněné. Vaše plánovaná trasa je standardně modrá, pokud je na trase hustý provoz, změní se na oranžovou. Stojící či pouze líně popojíždějící kolonu navigace vykreslí červeně.
Funguje i off-line, ale to už je slabší
Google navigaci lze použít i v off-line režimu, trasu si předem stáhnete do telefonu. Její možnosti jsou však v tomhle režimu omezené a ztratí se mnoho výhod. Naštěstí už operátoři pro Evropu nabízejí řadu výhodných balíčků datového roamingu. Jinak ale doporučuji vsadit na klasickou off-linovou navigační aplikaci.
Používáte Google navigaci? Jaké s ní máte zkušenosti? Nebo používáte třeba Waze? Na to jsem už několikrát slyšela chválu, ale osobní zkušenost nemám. Zas člověk nemůže mít telefon plný navigačních aplikací. :-)
Tak chápu, že Ginbook.waze (celé „jméno“ z emailové adresy) preferuje Waze :-) Ani Waze určitě není špatné a spousta řidičů na něj nedá dopustit. Já mám skvělou zkušenost s Googlem, o kterou jsem se s vámi chtěla podělit. Co vy ostatní, jaké máte zkušenosti vy?
Já vám nevím… mě se spíše líbí waze. Za prvé, hlásí hlídky, nebezpečí, rychlost atd. Za druhé, je dostupný ve verzi pro tato autorádia. https://www.2din.cz/android-autoradia/ A proto bych spíše volil waze, stejně jak o tom mluví paní Věra Petrů Vostrá
pořídili jste si konečně kvalitní navigaci do auta? doporučuji použít pro ni kvalitní ochranu, díky které vydrží dlouho jasný obraz..hodí se to i tehdy, kdy navigaci často přenášíte z auta do auta-
https://www.kvalitni-folie.cz/kategorie/folie-pro-navigace/
GinBook
Google Maps pro navigaci v žádném případě. GM klidně do města pro turistu, klidně si najít co potřebuji a podívat se na recenze místa, ale pro navigaci jen a jen Waze.